Minulou neděli jsme hostili doma tým z Mohelnice, kde jsme v prvním kole u nich utrpěly dvě porážky po vyrovnaném boji. Velmi vyrovnané byly i oba domácí zápasy! V prvním jsme dokonce už prohrávaly o 13 bodů, ale nedaly jsme kůži zadarmo, holky si hrábly do kapsy a vydolovaly se sebe spoustu sil, obrovskou dřinou v obraně a na doskoku zastavily soupeřky a s velkou vůlí se vrhaly do útoku, utkání srovnaly a dovedly do vítězného konce.

  Udržet po tak vypjatém zápase koncentraci na výkon, rychle zregenerovat a začít znovu je velmi těžké, zvlášť, když zkušenosti teprve sbíráme a vše se učíme. Proto jsme na holčičky velmi hrdí, jak si dokázaly srovnat hlavy i těla a vrhnout se do druhého utkání. Od počátku na hřišti kralovaly, chyb ubývalo, bojovnost neuvadala, právě naopak. Dobře se vyrovnaly i s úplnou změnou sestavy a mladší dokázaly, že umí hrát vyrovnaně a samostatně i se silným soupeřem. Za hlasitého skandování našich fantastických fanoušků jsme vyhrály i druhé utkání.

V obou zápasech nastoupila celá lavička, do hry se aktivně zapojily i hráčky, které zatím mají méně příležitostí, ale žádná z nich se neztratila, naopak, a i když si třeba nedaly ještě koš, podaly výborný výkon v obraně a zodpovědnými přihrávkami se kolektivně zapojily do útoku. Věřím, že brzy se budou podílet i bodově.

Tato vítězství byla tvrdě vybojována, byla výsledkem velkého tréninkového úsilí všech holčiček a obrovského týmového ducha a kamarádství. A stojící tribuna tlačící nás nahlas do koncovky – měla jsem husí kůži a slzy v očích – Fanoušci – DĚKUJEME!!

Po uplynutí pěti dnů jsme na Velký pátek odjely na odvetné kolo ligy do Frýdku Místku. Bylo před prázdninami a měly jsme velkou marodku. Čtrnáct bojovnic, které nastoupily byly všechny mladší a všechny krom Kiky ještě i příští rok zůstávají v této kategorii, některé ještě i více let 🙂 Poprvé za svou kariéru hrály vlastně “samy”, bez starších a zkušenějších spoluhráček (kromě tedy Kristýnky, která splnila úkol opory a svým skvělým výkonem držela holky!). Tato skutečnost byla viděl hlavně v prvním poločase prvního utkání. Respekt před soupeřem a tlak zodpovědnosti nám zcela svázal ruce v útoku a obrana měla plno děr.  V poločase jsme se uklidnily, rozebraly si chyby a v druhé půli už to zase začalo vypadat jako basket, ubylo trošku chyb a v útoku se začala vracet jistota. Do druhého zápasu jako by nastoupil úplně jiný tým! Jako by si koťátka vzpomněla na minulou neděli, našla své sebevědomí a od začátku naskočily do zápasu ve vysokém tempu a již bez respektu a odvážně v útoku a stoprocentně zlepšenou obranou. Ve druhém zápase na sebe každá jedna vzala plnou zodpovědnost, nebála se vyvážet míč, neúnavně se uvolňovaly a běhaly do protiútoku, a i když to bylo poprvé samy, a ještě druhý zápas / v nohách již únava/ předvedly krásný basket.  I v těchto zápasech proti výbornému Frýdku nastoupily a bojovaly úplně všechny hráčky.  Snaha a bojovnost byla u všech 101 %, výkon postupně letěl nahoru jako raketa.

Jsme velmi spokojeni s tím, co holky předvedly, jsme rády, že zažily na tom hřišti všechno – i to, jak dostávají jeden koš za druhým a je těžké přejít půlku a hlavně to, jak se z této situace vymanit!! Smekáme klobouk, a proto dnes vyjmenuji naše skvělé hráčky, které ve Frýdku Místku předvedly krom basketu obrovský morál!!

 Kristýnka Kořínková, Anička Šebestová, Anička Pavlíková, Sofinka Fryčková, Nela Matějková, Baruška Přistálová, Miška Křižanovská, Norinka Svobodová, Mirinka Granzerová, Adélka Wolfová

a opravdu excelentní práci odvedly všechny naše úplné mladice Rozinka Blažková, Adélka Ševčíková, Klárka Burianová, Stelinka Dubinská

Poslední čtyři zápasy nás všechny posunuly o velký kus dopředu!!

A na závěr opět velký dík našim fanouškům! Byť jsme hrály velký kus od Opavy, vytvořili nám v hale domácí atmosféru, stáli za námi a povzbuzovali nás v těžkých chvílích, kdy se nám nedařilo nic, hecovali nás a vymáčkli z nás dobrý výkon! Děkujeme za Vaši důvěru v nás a Vaše neutuchající fandění, jsme rádi, že Vás máme!!

Leave a comment