Sobotní utkání v Rožnově pod Radhoštěm provázel opět špatný vstup do zápasu. Slepě jsme se zbavovaly balónu, kdy jsme prakticky házely soupeřkám balón do ruky a ty vzápětí skórovaly z protiútoku! To vyplynulo ve třicetibodový rozdíl v poločase!

Do 2. poločasu naskočil však úplně jiný tým, kdy si holky vzaly k srdci slova trenérů a rázem jsme byly lepší na doskoku, nedovolily soupeřkám rychlé protiútoky a zbrkle se nezbavovaly balónu. Druhý poločas tak holky prohrály pouze o 2 body! Za to, že se holky na zápas nevykašlaly a bojovaly až do konce, mají obrovskou pochvalu!

Nedělní zápas ve Frýdku se odehrál ještě v oslabenější sestavě (9 hráček) než v sobotu! Utkání a celkově víkend byl pro holky fyzicky náročný. Hned na začátku se situace více zkomplikovala tím, že si dvě hráčky v brzké hrací době udělaly 3 fauly. To však holky nerozhodilo a bojovaly dále. V 2. čtvrtině přišlo hluché místo, kdy holky měly problém přejít polovinu hřiště, jelikož soupeřky lehce zagresivnily obranu. Po time outu, který se vzal hlavně kvůli zklidnění, se situace zlepšila a holky byly opět v pohodě. Dohnat náskok soupeře se nám už bohužel nepodařilo, ovšem opět patří holkám pochvala za odvedený výkon. Zejména bych podtrhl doskok a náznaky výpomoci v obraně, která je čím dál tím lepší!

Do obou zápasu mohly hlavně naskočit i méně vytěžovanější hráčky, které dostaly velkou porci minut a mohly tak posbírat cenné zkušenosti!

Leave a comment