historie

Basket Opava 2010

Historie klubu

Klub Basket Opava 2010 byl založen, jak již název naznačuje, v polovině roku 2010 a vznikl jako iniciativa studentů a přátel basketbalu, která se scházela u streetu v Kylešovicích. Většinou se jednalo o bývalé opavské hráče, kteří prošli mládežnickými kategoriemi BK Opava. Klub začínal svoji cestu v nejnižší soutěži krajského přeboru a postupně se propracoval až do druhé nejvyšší soutěže - 1.ligy, kde od sezóny 2019/2020 A tým strávil 3 sezóny. Po celou dobu existence však také funguje tým v krajské soutěži – Severomoravské lize, kde dlouhodobě patří ke špičce. Vzhledem k tomu, že se v posledních letech nedařilo doplnit kádr mladými hráči, pro sezónu 2022-2023 se klub vrátil „ke svým kořenům“ a opět bude účinkovat pouze v amatérské soutěži – Severomoravské lize.

Postupem času se začala rodit myšlenka na vytvoření mládežnických týmů a jelikož je Opava basketbalové město s bohatou a úspěšnou historií, rozhodli jsme se založit dívčí tým, který v našem městě neměl řadu let zastoupení a který podle našeho názoru do Opavy jednoznačně patří. V roce 2021 proběhl první nábor a nyní máme v kádru více než 50 nadaných děvčat.

Tréninky probíhají v nové moderní víceúčelové hale v Malých Hošticích, která je dosažitelná také městkou hromadnou dopravou. Náš trenérský tým je složen z trenérek a trenérů, kteří se basketbalu věnují téměř celoživotně a mají bohaté zkušenosti nejen s trénováním mládeže, ale také s aktivním hraním. Naše dívčí týmy pro aktuální sezónu budou působit v soutěžích kategorie U12, U14 a U15. Nad rámec soutěže zajišťujeme další turnaje a zápasy pro nejmladší hráčky nejčastěji s týmy z kraje. Postupem času bychom rádi vytvořili tzv. pyramidu, v níž bychom chtěli mít týmy ve všech mládežnických kategoriích děvčat.