Minulý týden vyrazila naše děvčata na další ročník turnaje Basket Ostrava Cup. Oproti loňskému roku jsme již měli v zastoupení celkem tři kategorie – U11, U12 a U14. 

V kategorii U11 se představily zejména nově příchozí holčičky, které byly vedeny hráčkami, které již letos hrály utkání v kategorii U12. Pro některé hráčky to byly dokonce první zápasové zkušenosti. Na turnaji sehrály holky 4 výborná utkání, ve kterých změřily síly s Ostravou, Wislou, Kyjovem a Frýdkem-Místkem. Holky sice ani jeden zápas nevyhrály, ale nemají se vůbec za co stydět, ba naopak 🙂 Pokud budou i nadále makat, tak výkony poletí jen nahoru a kdo ví, příští rok mohou výsledky vypadat naprosto jinak! Cenu All-Star si odnesla Diana Filipová!

Turnaj v kategorii U12 nakonec odehrála pouze 3 družstva (Opava, Ostrava a Tišnov), avšak aby si děvčata zahrála a užila turnaj, spojily se dvě kategorie v jednu a holky tak odehrály ještě dvě přátelská utkání s týmy z kategorie U13, a to proti Wisle a Frýdku-Místku (do pořadí v turnaji však promlouvaly pouze výsledky zápasů U12). Holky podaly parádní výkon, a dokonce se jim podařilo zvítězit nad staršími holkami z Wisly. V zápase o 1. místo naše hráčky podlehly Ostravě, kdy jim utekl začátek zápasu a desetibodový náskok už pak nedokázaly smazat. Na turnaji tak holky obsadily krásné 2. místo.

Cenu All-Star si odnesly Alžběta Palociová a Elen Dosedělová. 

V kategorii U15 se střetlo celkem 6 týmu. V prvním utkání proti Wisle naše holky po špatném vstupu do utkání zcela zvrátily jeho průběh, kdy sice prohrávaly skoro o 15 bodů, ale nakonec zvítězily o jeden bod. Turnaj však celkově naším děvčatům bohužel moc nevyšel a ostatní zápasy se nesly v podobném duchu, jako začátek toho prvního. Ovšem je třeba říci, že výkon se postupně zlepšoval, ale cesta bude ještě dlouhá. I takové turnaje, kdy se nedaří, jsou pro holky další velmi cennou zkušeností. Důležité je nevěšet hlavu a makat dále! 

Na turnaji obsadily holky 5. místo. Cenu All-Star si odnesla Valerie Vaňková.