Poměřily jsme síly s SBŠ!!

V sobotu 7.1. jsme odehrály tři utkání proti našemu velkému rivalovi z Ostravy.

První zápas byla kvalifikace na MR. Výsledek vypadá na první pohled hrozně, ale řekněme si některé reálie. Tento tým hraje svou pátou sezonu a krom naší kategorie hrají ještě za starší. My hrajeme druhou sezonu a naše herní zkušenosti jsou ve srovnání se soupeřkami opravdu zanedbatelné / což vzhledem k věku děvčat ale nepovažuji za žádný hendikep !! spíš naopak / zápas byl těžký a soupeř nás přehrál ve všech činnostech, ale nedělaly nic jiného, než naše holky!! Rozdíl byl v tom, že náš driblink je pod zrakovou kontrolou, přihrávky méně přesné, a veškeré individuální činnosti děláme pomaleji, na všem ale pracujeme a chceme zlepšovat, basket je těžký, chce to jen čas. Je těžké takové utkání vůbec dohrát, na hřišti to bolí, šance na zvrat ve výhru mizivá /zatím nulová/ a soupeř stále tlačí, ale NAPROSTO POZITIVNĚ !! hodnotím to, že holky to do poslední sekundy nevzdaly!! Žádné slzy, žádné svěšené hlavy, snaha aplikovat to, co se učí na tréninku, boj do konce. Vzaly si z toho zápasu hodně a věřím, že v dalších budeme postupně zmenšovat bodový rozdíl mezi námi. 

Druhý a třetí zápas jsme hrály taktéž proti SBš, ale s jejich děvčaty, která mají méně herních zkušeností a některé byly mladší, některé ale zůstaly z prvního utkání. Druhý zápas dostaly příležitost naše koťátka, která sbírají zkušenosti, pro některé to byl dokonce první zápas. Je velmi těžké nést na bedrech zodpovědnost za rozehrávku. Holky samy na vlastní kůži pocítily, jak se zápas liší od tréninku, každá se do utkání vrhla naplno a všechny se snažily plnit naše úkoly.  Byť zápas nakonec skončil prohrou, jsme velmi spokojeni s výkonem a snahou všech.

Poslední utkání už jsem měla strach, že nás přepadne únava, ale holky se opět předvedly v nejlepším světle co se týče snahy a bojovnosti a ukázaly, že tu SBŠ porazit dokážeme!!

Závěr – chválíme všechny hráčky, které na hřiště nastoupily. Většina hráček byla na hale celý den, i když nebyly zrovna v nominaci. Jsme absolutně spokojeni s atmosférou v týmu, holky se povzbuzují, hecují, je radost na to koukat. Novinka – začaly se učit psát tzv technický zápis, koukají se na tu hru už opravdu odborným basketovým okem.

Děkujeme našim báječným divákům za neúnavné fandění nejen když se daří, ženete nás vpřed, i když nám soupeř dává co proto, jste pro nás velmi důležití!

Leave a comment