V sobotním zápase ve Zlíně chtěla děvčata oplatit soupeři prohru z domácí palubovky. Vstup do utkání nebyl z naší strany špatný a po celou první čtvrtinu byl stav vyrovnaný. V této části soupeř těžil z větší bojovnosti. Od druhé čtvrtiny ale naše děvčata začala bojovat, jak se sluší a patří a navzdory několika velice šťastným střelám soupeře, byl stav stále vyrovnaný, kdy tyto střely jsme kompenzovali právě bojovností a nasazením. V poslední vteřině třetí čtvrtiny soupeř proměnil další takřka neuvěřitelnou střelu a vedl před poslední částí o tři body. Tato střela naše děvčata ale semkla a nabudila k obratu. Utáhli jsme šrouby v obraně a za celou čtvrtou čtvrtinu naše děvčata udržela soupeře na pouhých 4 bodech. Ze Zlína jsme si nakonec odvezli těsné ale zcela zasloužené vítězství, kdy chválíme děvčata za příkladnou bojovnost.

V nedělním zápase jsme narazili na favorita soutěže Žabiny Brno. S domácími jsme drželi krok pouze první dvě minuty, kdy následně nám ukázali, jak se hraje mládežnický basketbal na nejvyšší české úrovni. Soupeř hrál rychle, přesně, účinně a trestal každou naši chybu. První poločas jsme k tomu všemu soupeři ještě práci ulehčili, kdy jsme nebojovali tak jako v sobotu. Ve druhém poločase jsme zlepšili nasazení,poučili jsme se z chyb, a byť tomu výsledek úplně neodpovídá, lépe jsme se popasovali s tlakem domácích a také jsme předvedli pěkné akce, byť třeba neskončily košem. Z tohoto zápasu je třeba si odnést zejména to, že jsme viděli, jak má mládežnický basketbal vypadat a na co je třeba se zaměřit.

Fastav Zlín – Basket Opava 2010 43:46

Žabiny Brno – Basket Opava 2010 110:14

Poslední zápasy základní části odehrajeme o víkendu 27.-28.1. v naší domácí hale v Malých Hošticích, a to v sobotu od 16:15 s týmem OSK Olomouc a v neděli od 10:15 s BK Havířov. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit.