V neděli jsme se po delší zápasové pauze utkaly se silným týmem Havířova. 

První utkání bylo celou dobu velmi vyrovnané, probíhalo ve vysokém tempu s těsnou obranou po celém hřišti od obou družstev. V porovnání s posledním zápasem s Havířovem, kdy nás přehrály hlavně rychlým protiútokem jsme se velmi zlepšily a s touto jejich silnou zbraní jsme se rychlými návraty do obrany dobře popasovaly, zlepšení bylo i na doskoku, kdy se nám dařilo odlepit se od země a pořádně vyskočit. V útoku musím pochválit za snahu o spolupráci a přihrávky, a také za snahu nekoukat při driblinku na míč, pokud jsme udělaly chybu, vyvíjely jsme velkou snahu ji v obraně napravit. Všechny hráčky odvedly maximální výkon, nikdo se v útoku neschovával, nebály jsme se vzít na sebe odpovědnost. Základní hrací čas skončil remízou, první prodloužení také, ve druhém prodloužení se štěstí naklonilo na stranu Havířova, který proměnil všechny vytvořené šance, nám některé koše vypadly ven, a i když jsme bojovaly a dřely do poslední sekundy, Havířov zaslouženě vyhrál o 5 bodů. 

  Po patnáctiminutové přestávce jsme nastoupily k druhému utkání. Smekám klobouk přede všemi koťátky, jak si dokázaly vyčistit hlavu od porážky a absolutně koncentrované nastoupily do dalšího boje. Změnily jsme s Renčou složení pětek, zápas opět probíhal ve vysokém tempu, holky neúnavně běhaly do rychlého protiútoku a poctivě se vracely do obrany, koncentrovaly se na přesnost zakončení a přihrávek, i přes oslabení o velkou oporu Nelu Matějkovou, kdy jsme přišly o vysokou hráčku, která se zranila, se popraly na doskoku pod košem a tohle všechno nám zajistilo konečné vítězství.

   Oba zápasy byly moc pěkné, oba týmy hrály kolektivní bojovný basketbal, byla radost kaučovat koukat se na to. Byť byla obě utkání vypjatá, díky skvělým fanouškům našim i soupeřů vše proběhlo v krásné sportovní atmosféře a dobré pohodě.

   Jsme pyšné na výkon holek, na skvělou podporu lavičky a děkujeme našim báječným fanouškům za jejich sportovní fandění, které nás žene stále výš a výš.

Leave a comment