V průběhu posledních dvou víkendů jsme odehráli poslední tři utkání v rámci žákovské ligy. Nejprve jsme přivítali Vlčice Žďár nad Sázavou, se kterými jsme sehráli naprosto vyrovnanou partii. Náš tým zdobilo perfektní nasazení a touha zvítězit. Ačkoliv byl soupeř v koncovce šťastnější, naše holky si za tento zápas zaslouží pochvalu, a to právě za přístup, bojovnost a snahu zlomit utkání na naši stranu.

Basket Opava 2010 – Vlčice Žďár nad Sázavou 57:60

V posledním dvojutkání jste přivítali tým Loko Trutnov. Soupeř přijel pouze se sedmi hráčkami, kdy jedno utkání odehrál dokonce jen v šesti hráčkách. Možná i tohle způsobilo, že koncentrace a zejména nasazení nebylo na potřebné úrovni. Průběh obou zápasů byl takřka identický, kdy po prvním poločase jsme ztráceli na soupeře několik bodů. Zlom nastal ve třetí části, kdy jsme konečně začali hrát alespoň z části to, co umíme. Obě utkání dopadla vítězně, nicméně výkony měly k ideálu daleko. Je také třeba ocenit soupeře, který vydržel i v úzké rotaci fyzicky zvládnout dva zápasy.

Basket Opava 2010 – Loko Trutnov 57:46

Basket Opava 2010 – Loko Trutnov 56:41

Těmito zápasy skončila dlouhodobá část naší soutěže, kdy bychom chtěli tímto poděkovat zejména rodičům hráček a všem nadšencům za podporu v průběhu celé sezóny. V soutěži jsme patřili k nejmladším týmům. Sezóna pro nás byla jako na houpačce, kdy jsme střídali lepší výkony s horšími. V průběhu sezóny jsme se ale zlepšovali, a to nejen v basketbalových dovednostech, ale také v soudržnosti a týmovosti. Podstatná část děvčat bude ve stejné kategorii pokračovat i příští rok, kdy věříme, že získané zkušenosti zúročí. Zejména nezdary nám také ukázaly, na čem musíme neustále pracovat a pracovat také budeme. Za celou sezónu se ale rozhodně nemusíme stydět, udělali jsme velký krok dopředu, a tu příští budeme zase lepší…