Dohrávané zápasy s Havířovem proběhly během školního týdne- t.j. v nezvyklých podmínkách. Pokud mluvím za sebe, vždy jsem měla problém s koncentrací při takovýchto dohrávkách, byť jsem se snažila.

V prvním zápase nebyly úmyslně nominovány pendlující hráčky, bylo to proto, aby se každá z děvčat naučila brát na sebe zodpovědnost v útoku i obraně a uvědomily si, že právě na jejich výkonu závisí úspěch celého týmu a že každá sama musí být oporou týmu. Tyto dva faktory byly příčinou toho, že naše hra byla naplněna spoustou chyb a nepřesností, které v tréninku nebo jiných zápasech už neděláme. Pro oko nebasketbalisty utkání nebylo líbivé a vypadalo chvílemi, jako bychom teprve začínaly. Byť jsme utkání prohrály 16:40, musím holky velmi pochválit za bojovnost a obrovskou snahu plnit úkoly, které dostaly – byť realizace se ne vždy dařila. S každou minutou byla naše hra lepší a uspořádanější. Velmi pozitivně hodnotím pozornost a snahu holek poslechnout a udělat to, co jsme jim řekli. Basketbal je těžký a složitý sport a získávání zkušeností je někdy bolestné.

Druhé utkání mělo díky přítomnosti zkušených hráček vyšší úroveň, z ostatních opadla nervozita a výkon ve výrazně zlepšil, přesto musím říct, že umíme zahrát 10x lépe. Opět vysoce hodnotím bojovnost a snahu všech, které nakonec vedly k našemu vítezství 31:19, kterého si velmi cením, protože Havířov je velmi dobrý tým.

Nemohu opomenout také koncentraci hráček na lavičce, všechny po celou dobu vytrvale povzbuzovaly pětici bojující na hřišti.

Velmi děkujeme našim skvělým fanouškům, je fajn mít Vás jako šestého hráče, Vaše povzbuzování nás žene vpřed.

Děkujeme za Vaši přízeň a srdečně zveme na další zápas.

Leave a comment